Обережно: спека!
Уникайте перебування на вулиці у найспекотніші години (з 10 до 18).
Проте, якщо це неможливо, ховайтеся від прямих сонячних променів. На відкриті ділянки шкіри наносьте (і регулярно поновлюйте) сонцезахисний крем. Одягайте капелюх і легкий вільний одяг.
Якомога більше часу намагайтеся перебувати в приміщенні з кондиціонером.
Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Варто знижувати її поступово – щоразу на кілька градусів.
Пийте багато рідини, навіть якщо не відчуваєте спраги.
Найкраще обирати чисту воду та уникати напоїв, що містять кофеїн. Пам’ятайте, що рідину, яку ви втрачаєте з потом, необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Намагайтеся робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин.
Охолоджуйте шкіру.
За можливості частіше приймайте душ. Допомогти тілу трохи охолонути також можна, якщо вмитися прохолодною водою або занурити в неї руки й ноги.
Обережно плануйте спортивні активності.
Якщо можете, обмежте фізичну активність або перенесіть її на більш прохолодну частину дня. Обов’язково пийте багато води, робіть більше перерв, ніж зазвичай, щоб не створювати додаткового стресу для організму.
Їжте легку збалансовану їжу.
Коли спекотно, краще дотримуватися легкого, збалансованого харчування. Продукти з високим вмістом води, такі як полуниця, огірок, селера, кавун та листя салату, допомагають відновлювати рідину в організмі.
Ніколи не залишайте дітей або домашніх тварин в машині.
У дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо. Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле – не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу.