Підручники для школи

КЗО "Середня загальноосвітня школа № 73" ДМР

 
Проект "ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ"

Через війну та вимушені переселення страждають не лише дорослі, а і найменші. За даними ЮНІСЕФ, серед півмільйона юних мешканців і переселенців з українського сходу, кожна третя дитина потребує психосоціальної допомоги. Зараз на Дніпропетровщині стартує програма «Діти миру» за ініціативою Європейського Союзу та дитячого фонду ООН.

Вікторія Корсунська, загальний координатор проектів:»Заплановано проведення 40 тренінгів з педагогічними працівниками і 5 тренінгів з практичними психологами області. Заплановано навчити 800 педагогічних працівників та 100 практичних психологів».

Тренінги з педагогами та психологами – частина програми «Діти миру». В нашій області вона базується на двох проектах: «Комплексна психосоціальна допомога» та «Вчимося жити разом». У рамках першого з них і проходить навчання вчителів. Другий стартує з вересня і триватиме один семестр. На його засадах планується проведення інтерактивних занять з дітьми у дошкільних навчальних закладах, а також адаптація предмету «Основи здоров’я» під нагальну тему в загальноосвітніх школах.

Лариса Лаврова, координатор проекту «Вчимось жити разом»:»В нашій Дніпропетровській області вже створена координаційна група, відібрані опорні навчальні заклади. Їх 254 загальноосвітніх навчальних закладів і 246 дошкільних навчальних закладів».

«Опорними» для втілення проекту школи та садочки обирали не лише за кількістю учнів-переселенців. Географічний фактор також мав силу – від кожного району області щонайменше один заклад бере участь у програмі.

 

Проект "Вчимося жити разом"
Проект "Вчимося жити разом" має на меті навчання життєвим навичкам дітей та підлітків, тимчасово переміщених із зони конфлікту на сході України, та їх однолітків у приймаючих громадах. Практикум для учнів містить навчальні завдання для організації різних форм роботи на уроках-тренінгах. Він є невід'ємною складовою навчально-методичного комплекту "Вчимося жити разом" для основної та старшої школи.